Virtualių seminarų projektas e-Akademija startavo su trečiuoju seminaru 2011 m. rudens semestrą

Trečiasis e-Akademijos rudens semestro seminaras, prasidėjęs šiandien, vyks iki gruodžio 4 dienos ir gilinsis į žmogaus teises, jų svarbą demokratijos egzistavimui, problematiką globalioje erdvėje bei atskirose valstybėse. Su žmogaus teisių ekspertais parengtas seminaras kvies studijuoti žmogaus teisių problematikos vystimąsi istorinėje perspektyvoje, supažindins su pagrindinėmis žmogaus teisių gynimo institucijomis ir tarptautiniais dokumentais.

Pirmoji seminaro savaitė supažindins su pačia žmogaus teisių sąvoka – supratimu, kad žmogaus teisės yra visuotinės ir nedalomos, nepriklausomos nuo valstybių ar lyderių sprendimų, ir turi būti ginamos tiek vietiniuose, tiek tarptautiniuose forumuose. Antrąją savaitę diskusija pasisuks į žmogaus teisių kategorijas – bazines, politines, socialines, kultūrines žmogaus teises. Trečiąją savaitę e-Akademijos seminaras gilinsis į žmogaus teisių problemas Lietuvoje ir ieškos sprendimų būdų, o ketvirtąją – atkreips dėmesį į tris socialines grupes, kurių teisės mūsų šalyje būna itin dažnai skaudžiai pažeidžiamos – vaikus ir neįgaliuosius, taip pat paliečiant ir diskriminacijos prieš moteris problematiką.

Seminaro dalyviai tradiciškai bus kviečiami diskutuoti ir praktiniais, ir teoriniais žmogaus teisių klausimais. Kiekvieną savaitę jų lauks dvi arba trys atskiros diskusijos, paruoštos e-Akademijos autorių bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto. Diskusijų temos gana plačios – nuo klausimų apie žmogaus teisių ribojimą pateisinant tai kova su terorizmu ir valstybinio moralės reglamentavimo iki kvietimo pasidalinti nuomonėmis apie tai, ar vienos žmogaus teisių kategorijos yra svarbesnės už kitas, bei kaip galima apginti labiausiai pažeidžiamų grupių žmogaus teises mūsų visuomenėje.

Jau trečius metus gyvuojanti e-Akademija savo studentams siūlo mokytis nepakylant nuo kompiuterio – virtualioje erdvėje. e-Akademijos dalyviams keturias savaites trunkančių nemokamų seminarų metu pateikiama skaitinių medžiaga, nuorodos reikalingos informacijos paieškai, kurią studentai analizuoja jiems patogiu metu. Įgytoms žinioms pasitikrinti dalyviai kviečiami atsakyti į testų klausimus, taip pat į temas gilinasi diskutuodami forumuose, rašydami blogą. Aktyviausieji seminarų dalyviai apdovanoji knygomis, o patys šauniausieji studentai – kelionėmis į Europos Parlamentą Briuselyje ar Strasbūre. Iki šiol šešiuose surengtuose E-akademijos seminaruose jau dalyvavo apie 500 dalyvių nuo 16 iki 65 metų, gyvenančių įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, dirbančių skirtingus darbus ir besidominčių skirtingais dalykais, tačiau vienijamų smalsumo ir noro išmokti kažką naujo.

 „Naujaisiais mokslo metais be visiškai naujų pažinčių su Europos Parlamentu bei Žmogaus teisėmis, turime ir dar vieną naujieną – aktyviausius e-Akademijos dalyvius kviečiame į nemokamus savaitgalio trukmės seminarus, kurių metu virtualios diskusijos persikelia į apčiuopiamą erdvę, o studentai gali vieni su kitais susipažinti jau gyvai. Šie seminarai yra praktinio pobūdžio, paįvairinti aktyviu laisvalaikiu ir gyvomis diskusijomis“, – sako E-akademijos iniciatorė ir koordinatorė Jurgita Choromanskytė.

Pirmasis iš trijų šį rudenį rengtų e-Akademijos seminarų – jau tradiciniu tapęs „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ vyko rugsėjo mėnesį. Jame dalyviai susipažino su liberalizmo ideologijos istorija, mąstytojais ir jų darbais, atrado pagrindines liberalizmo sąvokas, vertybes bei principus, gilinosi į liberalizmo problematiką bei išskirtinumą šiandienos Lietuvoje. Spalio mėnesį startavęs Europos Parlamente dirbančių jaunų žmonių iš Lietuvos parengtas seminaras, patraukliai ir nenuobodžiai supažindino su pagrindinėmis Europos Sąjungos institucijomis bei mūsų visų renkamu Europos Parlamentu. Seminaro dalyviai ne tik gilinosi į ES aktualijas, bet ir diskutavo su buvusiais ir esamais Lietuvos europarlamentarais.

Visų trijų seminarų nugalėtojai, kaip ir įprasta, bus apdovanoti savaitės trukmės kelionėmis į Europos Parlamentą Briuselyje, taip pat aplankant Čekiją, Vokietiją, Nyderlandus. 

Parašykite komentarą