Startavo ketvirtoji e-Akademija

Kovo 28-ąją prasidėjo jau ketvirtasis e-Akademijos seminaras „Apie liberalizmą visiškai atvirai“. Kaskart vis daugiau dalyvių sulaukiantis seminaras, vykstantis išimtinai vien virtualioje erdvėje, adresu www. e-akademija.lt, ir vėl pakvietė visus, besidominčius liberalia mintimi, gilinti savo žinias, diskutuoti bei laimėti pažintinę kelionę į Europos Parlamentą Briuselyje.

Beveik mėnesį truksiančio VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ rengiamo nemokamo seminaro metu jo dalyviai susipažins su liberalizmo ideologijos istorija, mąstytojais ir jų darbais; kartu su bendraminčiais nagrinės straipsnius ir knygų ištraukas bei diskutuos forumuose įvairiomis temomis; atras ir supras pagrindines liberalizmo sąvokas, vertybes bei principus; suvoks liberalizmo problematiką bei išskirtinumą šiandienos Lietuvoje; o tuo pačiu susipažins su įdomiais žmonėmis ir gerai praleis laiką, neatsitraukdami nuo savo įprastų darbų ar mokslų.

Jurgita Choromanskytė, e-Akademijos iniciatorė bei koordinatorė, džiaugiasi, kad seminaro dalyvių skaičius nuolat auga, o pirmuosiuose seminaruose dalyvavusieji ne tik patys grįžta į virtualią seminaro erdvę, bet ir pakviečia prisijungti draugus. „Manau, kad tai pats geriausias e-Akademijos įvertinimas“, – sako J. Choromanskytė. Anot jos, šį kartą seminarui užsiregistravo per šimtą dalyvių, atstovaujančių įvairaus amžiaus, užsiėmimų, pažiūrų Lietuvos gyventojus iš įvairiausių miestų ir miestelių, tarp kurių – ir viešojoje erdvėje gerai žinomų intelektualų, politikų vardai. „Esame atviri ir norime, kad e-Akademijos seminaruose dalyvautų žmonės, kurie tiesiog domisi politiniais įvykiais ir politine mintimi. Todėl kviečiame kiekvieną: neliberalą ar liberalą. Kuo daugiau, tuo įdomiau – kai dalyvių mintys ir pozicijos išsiskirs, ir tarp jų kils gyvos bei įdomios diskusijos, vienas iš mūsų tikslų bus pasiektas,“ – mano Jurgita.

Visų iki šiol vykusių e-Akademijos seminarų aktyvus dalyvis bei paskutiniojo seminaro nugalėtojas telšiškis, Žemaitijos kolegijos studentas Gintautas Činskis, ką tik startavusiame naujame seminare jo organizatorių pakviestas tapti seminaro moderatoriumi. Gintautas įrodė, kad yra tikras e-akademietis savo dvasia – turi daug minčių ir noriai jomis dalinasi, yra smalsus ir siekia sužinoti daugiau.

Gintautas kartu su dar dviem praėjusio seminaro nugalėtojais – Monika Rukšėniene iš Palangos bei Vyteniu Čipiniu iš Visagino – jau kitą savaitę išvyksta į kelionę po Europą, aplankant Europos Parlamentą Briuselyje bei susipažįstant su jo veikla. Tai – pagrindinis e-Akademijos prizas, kurį laimės ir ką tik prasidėjusio seminaro nugalėtojai. Kiti aktyviausi seminaro dalyviai bus apdovanoti knygomis.

Parašykite komentarą