I pradžia

I pradžia Parašykite mums
 
 •   Veikla
 • Veiklos ataskaitos
 • Kontaktai
 • Mąstytojai
 • Mintys
 •  
  2011-12-14
  Baigusi rudens semestrą e-Akademija jau rikiuoja ateities planus

  VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ rengiamas virtualių seminarų projektas e-Akademija sėkmingai užbaigė kaip niekada turiningą rudens semestrą. Jo metu surengti net trys skirtingi virtualūs seminarai, o aktyviausi e-akademiečiai pirmą sykį susitiko ne virtualioje aplinkoje. Paskatinta didėjančio susidomėjimo ir gausėjančios projekto bendruomenės, e-Akademija tobulina seminarų platformą ir jau rengia naujų seminarų medžiagą.

  Šį rudenį be jau tradicinio e-Akademijos seminaro apie liberalizmą buvo pasiūlytos ir dvi visiškai naujos studijų temos: apie Europos Parlamentą bei apie žmogaus teises. Naujųjų seminarų medžiaga paruošta drauge su šiose srityse dirbančiais specialistais – Europos Parlamento nario L. Donskio biuru, Žmogaus teisių stebėjimo institutu bei LR liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komitetu. (Plačiau...)

  2011-11-07
  Virtualių seminarų projektas e-Akademija startavo su trečiuoju seminaru 2011 m. rudens semestrą

  Trečiasis e-Akademijos rudens semestro seminaras, prasidėjęs šiandien, vyks iki gruodžio 4 dienos ir gilinsis į žmogaus teises, jų svarbą demokratijos egzistavimui, problematiką globalioje erdvėje bei atskirose valstybėse. Su žmogaus teisių ekspertais parengtas seminaras kvies studijuoti žmogaus teisių problematikos vystimąsi istorinėje perspektyvoje, supažindins su pagrindinėmis žmogaus teisių gynimo institucijomis ir tarptautiniais dokumentais.

  Pirmoji seminaro savaitė supažindins su pačia žmogaus teisių sąvoka – supratimu, kad žmogaus teisės yra visuotinės ir nedalomos, nepriklausomos nuo valstybių ar lyderių sprendimų, ir turi būti ginamos tiek vietiniuose, tiek tarptautiniuose forumuose. Antrąją savaitę diskusija pasisuks į žmogaus teisių kategorijas – bazines, politines, socialines, kultūrines žmogaus teises. Trečiąją savaitę e-Akademijos seminaras gilinsis į žmogaus teisių problemas Lietuvoje ir ieškos sprendimų būdų, o ketvirtąją – atkreips dėmesį į tris socialines grupes, kurių teisės mūsų šalyje būna itin dažnai skaudžiai pažeidžiamos – vaikus ir neįgaliuosius, taip pat paliečiant ir diskriminacijos prieš moteris problematiką. (Plačiau...)

  2011-10-29
  Konferencija: Lietuvoje yra vietos liberalioms idėjoms

  Spalio 15-16 dienomis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ne tik susirinko į partijos suvažiavimą, bet ir tiek savo narius, tiek visus, besidominčius liberalia politine mintimi, pakvietė į tuo pat metu vykusią tarptautinę konferenciją „Liberalų atsakas XXI a. iššūkiams europietiškoje Lietuvoje“. Nors senos demokratijos šalyse tai nėra naujiena, toks modelis, kai partijos suvažiavimas rengiamas drauge su visuomenei atvira konferencija bei diskusijomis, Lietuvos politiniame gyvenime buvo išbandytas pirmą kartą.

  Atidarydamas konferenciją ir plačiam diskusijų forumui susirinkusius kviesdamas Eugenijus Gentvilas, konferenciją organizavusių Europos liberalų forumo (ELF) valdybos narys bei VšĮ „Atvira visuomenė bei jos draugai“ steigėjas, ragino liberalus pateikti stiprų atsaką šiuo metu pasaulio politikoje kylančioms tendencijomis bei iššūkiams: globalizacijos kritikai, laisvės ignoravimui, žmogaus teisių pažeidimams, jėgos teisės stiprėjimui.  (Plačiau...)

  << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>  Viešoji įstaiga "Atvira
  visuomenė ir jos draugai"
  Į.k. 3001 16762
  Liepų g. 49, 92191 Klaipėda
  Tel./ faks. (8~46) 251 000
  El. p.: 
  info@atviravisuomene.lt
  Atsiskaitomoji sąskaita
  Nr. LT28 7044 0600 0493 4566
  AB SEB bankas banko kodas 70440
  Žmogaus išsilavinimas yra jo brangiausia investicija ir galiausiai suteikia jam tapatybę
  Ernest Gellner
  ELF

  Sprendimas: Intesp@