E-Akademijos seminaro „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ nugalėtojai ruošiasi kelionei į Strasbūrą

Trys aktyviausieji e-Akademijos seminaro „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ dalyviai jau šį šeštadienį išvyksta į kelionę po Europą, kurios metu aplankys Europos Parlamentą Strasbūre. Seminaro nugalėtojams prizus įsteigė Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

Seminaro „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ dalyviai, kurių buvo net šešiasdešimt, turėjo galimybę susipažinti su liberalizmo ideologijos istorija, mąstytojais ir jų darbais, kartu su bendraminčiais nagrinėti straipsnius ir knygų ištraukas bei diskutuoti forumuose įvairiomis temomis, atrasti ir suprasti pagrindines liberalizmo koncepcijas, vertybes bei principus, suvokti liberalizmo problematiką bei išskirtinumą šiandienos Lietuvoje. Visi, sėkmingai atlikę visas užduotis, dovanų gavo Leonido Donskio Pilietinio ugdymo vadovėlį, o trys e-Akademijos dalyviai, sėkmingiausiai atlikę visas užduotis, palikę daugiausia diskusijų sukėlusį blogo įrašą ir aktyviausiai dalyvavę forume buvo apdovanoti kelione į Europos Parlamentą.

Viena iš nugalėtojų Daiva Juodelienė sakė, kad e-Akademijos seminarai, tai „puikus būdas mokytis, pasitikrinti ne tik savo žinias, bet ir tai, kiek esi disciplinuotas ir gali siekti užsibrėžto tikslo“. Daivos nuomone jai ypač didelis laimėjimas buvo rašyti blogą – tai privertė ją dažniau reikšti savo mintis raštu. Ji pasidžiaugė, kad e-Akademija sugeba „mokslą paversti smagiu žaidimu, o sėdėjimą prie interneto – nešti žinias ir laimėjimus“.

Vaidotas Karoblis, vienas iš jaunesnių e-Akademijos dalyvių, po seminaro dalindamasis savo mintimis sakė, kad seminaru susidomėjo, nes niekada anksčiau nebuvo daręs kažko panašaus. e-Akademijos seminaras „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ buvo pirmasis Vaidoto seminaras virtualioje aplinkoje. „Nesumeluosiu sakydamas, kad jis buvo tikrai vykęs. Čia susikroviau didelį žinių bagažą, susipažinau su įdomiais žmonėmis. Bet svarbiausia, čia buvo suteikta galimybė diskutuoti ir išsakyti savo mintis“, –  po seminaro rašė mums Vaidotas.

Virgilijus, vyriausias e-Akademijos dalyvis, atviravo, kad dar žiūrėdamas laidą „Be pykčio“ suprato, kad „nereikia kovoti su kuo neįmanoma kovoti, o tiesiog eiti žmogaus pažinimo, tobulėjimo, kūrybos keliu“. „Studijuodamas e-Akademijoje, supratau, kad liberalizmas yra pati teisingiausia ideologija, vedanti į žmogaus laisvėjimą“. O e-Akademijai p. Virgilijus palinkėjo: „Kad kuo didesnis ratas žmonių susiburtų aplink e-Akademiją, kad ji tobulėtų ir vystytųsi, o kartu su ja tobulėsime ir mes“.

Daiva, Vaidotas ir Virgilijus jau kraunasi lagaminus laimėtajai kelionei  – šį šeštadienį kartu su keliauninkų grupe, kurią sudaro įvairių olimpiadų, virtualių akademijų laimėtojai, aktyvūs bendruomenių atstovai iš įvairiausių Lietuvos kampelių, jie išvyksta į Strasbūrą. Pagrindinis kelionės tikslas – susipažinti su Europos Parlamento darbu iš vidaus, aplankyti EP pastatus Strasbūre, susitikti su kelione organizuojančiu Europos Parlamento nariu Leonidu Donskiu. Kadangi Strasbūre svečiai iš Lietuvos lankysis EP plenarinės sesijos savaitę, jie turės unikalią galimybę stebėti EP balsavimus dėl sesijoje svarstomų klausimų.

Kelionės metu grupė iš Lietuvos pamatys ir daugiau gražiausių Europos Sąjungos miestų bei regionų: dieną praleis Prahoje, vėliau ūksmingomis giriomis bei kalnais besididžiuojantį Švarcvaldo regioną Vokietijoje, važiuos garsiuoju Elzaso vyno keliu, turės laiko pažinti Amsterdamą, Liubeką bei Kylį. Iš pastarojo keltu grupė sugrįš namo į Lietuvą.

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ steigėjai sveikina seminaro nugalėtojus, o taip pat nuoširdžiai dėkoja visiems kitiems seminaro dalyviams bei tikisi, kad dar ne vienam galės sudaryti galimybę ne tik geriau pažinti liberalizmo vertybes ir idėjas, bet ir padovanoti kelionę po senąjį žemyną.

Parašykite komentarą