e-Akademija tampa prasmingų iniciatyvų platforma

Jau trejus metus rengiamas ir nuolat tobulėjantis virtualių seminarų projektas e-Akademija pasiekė reikšmingą raidos etapą –  tapo nemokama platforma ne tik pačių e-Akademijos iniciatorių seminarams, bet ir kitoms panašių tikslų siekiančių nevyriausybinių organizacijų iniciatyvoms.

„Dar tik pradėję vystyti e-Akademijos projektą turėjome tikslą ilgainiui jį paversti ne tik savo iniciatyvoms naudingu įrankiu, bet ir priemone, kurią galėtume pasiūlyti naudotis panašius tikslus turintiems žmonėms bei organizacijoms. Juk mus visus vienija bendras siekis suteikti smalsiems naujų žinių, gilintis į aktualią problematiką, mokytis vertinti kitų ir išsakyti savo nuomonę“, – sako projekto iniciatorė Jurgita Choromanskytė.

Jau rudens pavasario semestre e-Akademijos platforma pasinaudojo ir savo parengtus seminarus čia surengė Žmogaus teisių stebėjimo institutas bei LR liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komitetas, o vasario pabaigoje startuosiantį pavasario semestrą e-Akademija rengs ir su naujais partneriais: Lietuvos laisvosios rinkos institutu, „Transparency International“ Lietuvos skyriumi,  projektu „Jaunimas globaliai: tarptautinė Jungtinių Tautų simuliacija LT“.

Pavasario semestre iš viso bus surengti penki virtualūs seminarai, į kuriuos registruotis galima jau dabar. Pirmasis jų – ypatingas, kadangi tai pirmas e-Akademijos seminaras, peržengęs Lietuvos ribas, rengiamas su Vokietijos ir Baltarusijos atstovais bei vykstantis anglų kalba. Projekto „Jaunimas globaliai: tarptautinė Jungtinių Tautų simuliacija LT“ iniciatoriai kviečia seminaro „Jungtinės tauto ir pasauliniai iššūkiai“ metu diskutuoti apie globalias problemas ir tuo pačiu pasirengti vėliau Vilniuje vyksiančiai JT simuliacijai (norint joje dalyvauti, būtina atskira registracija).

Jau antrą kartą e-Akademijos platforma besinaudojantis Žmogaus teisių stebėjimo institutas šį pavasarį rengia seminarą „Žmogaus teisių kursas: nepakantumo veidai“, kurio tikslas supažindinti dalyvius su rasizmo istorija, žmonių rūšiavimo pasekmėmis ir istorinėmis pamokomis, aptarti nepakantumo formas ir šiuolaikines apraiškas. Pavasario semestre tradiciškai bus surengtas ir virtualus seminaras apie Europos Parlamentą, supažindinantis su šios visų ES piliečių renkamos institucijos darbu.

Naujasis e-Akademijos partneris – Lietuvos laisvosios rinkos institutas – debiutuoja seminaru „Austrų ekonomikos mokykla – svarbiausi pasiekimai“, supažindinsiančiu su pagrindiniais austrų ekonomikos mokyklos atradimais, proveržiais socialinių mokslų, ekonomikos teorijos srityje. O taip pat pirmą kartą e-Akademijos platformą naudojantis „Transparency International“ Lietuvos skyrius kviečia į seminarą „Skaidrumo ir antikorupcijos pamokos“, kurio tikslas – suprasti korupciją kaip svarbią mūsų visuomenės problemą, suvokti jos paplitimą, paanalizuoti svarbiausias korupcijos pasireiškimo rizikas viešajame ir privačiame sektoriuose.

Visi šie seminarai bus rengiami atnaujintoje e-Akademijos erdvėje, kuri patobulinta konsultuojantis su aktyviausiais e-Akademijos bendruomenės, dabar jau skaičiuojančios apie 400 e-akademiečių, dalyviais.

e-Akademijos rengėjai džiaugiasi, kad vos prasidėjus registracijai į pavasario seminarus, savo norą dalyvauti juose išreiškė ankstesnius seminarus jau išbandę dalyviai, neretai seminarais sudominantys ir savo draugus bei artimuosius.

„Siekdami tobulinti projektą, visų pirma stengiamės išlaikyti kuo glaudesnį ryšį su e-Akademijos bendruomene: diskutuojame apie seminarų kokybę, užduočių tikslingumą, kalbame apie naujas temas ir taip visi drauge judame į priekį“, – sako Jurgita Choromanskytė, jau neabejodama, kad kitas projekto žingsnis – e-Akademijos platformos panaudojimas demokratinės plėtros, Lietuvos nepriklausomybės metais sukauptos patirties skleidimo iniciatyvoms postsovietinio likimo šalyse, bendradarbiavimas su tokių šalių kaip Baltarusija, Ukraina, Azerbaidžanas nevyriausybinėmis organizacijomis ir pilietine visuomene.

Parašykite komentarą