E-akademija skelbia naujus mokslo metus

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ rengiamas virtualių seminarų projektas E-akademija ateinančius mokslo metus pasitinka išaugęs ir pasirengęs dirbti tikru akademiniu ciklu – semestrais. Pirmąjį semestrą – nuo rugsėjo iki didžiųjų metų švenčių – jau suplanuoti trys skirtingi virtualūs seminarai, į kuriuos registruotis galima visą rugpjūtį.

Jau trečius metus gyvuojanti E-akademija savo studentams siūlo mokytis nepakylant nuo kompiuterio – virtualioje erdvėje. E-akademijos dalyviams keturias savaites trunkančių nemokamų seminarų metu pateikiama skaitinių medžiaga, nuorodos reikalingos informacijos paieškai, kurią studentai analizuoja jiems patogiu metu. Įgytoms žinioms pasitikrinti dalyviai kviečiami atsakyti į testų klausimus, taip pat į temas gilinasi diskutuodami forumuose, rašydami blogą. Aktyviausieji seminarų dalyviai apdovanoji knygomis, o patys šauniausieji studentai – kelionėmis į Europos Parlamentą Briuselyje ar Strasbūre. Iki šiol keturiuose surengtuose E-akademijos seminaruose jau dalyvavo apie 300 dalyvių nuo 16 iki 65 metų, gyvenančių įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, dirbančių skirtingus darbus ir besidominčių skirtingais dalykais, tačiau vienijamų smalsumo ir noro išmokti kažką naujo.

Pirmasis iš trijų ateinančiais mokslo metais rengiamų E-akademijos seminarų – jau tradiciniu tapęs „Apie liberalizmą visiškai atvirai“, kuriame dalyviai susipažįsta su liberalizmo ideologijos istorija, mąstytojais ir jų darbais, atranda pagrindines liberalizmo sąvokas, vertybes bei principus, gilinasi į liberalizmo problematiką bei išskirtinumą šiandienos Lietuvoje. Šis seminaras vyks nuo rugsėjo 5 iki spalio 2 dienos.

E-akademija šiemet pasiūlys ne tik daugiau, bet ir įvairesnės tematikos virtualių seminarų. Spalio 3-iąją startuos ir iki spalio 30-osios tęsis Europos Parlamente dirbančių jaunų žmonių iš Lietuvos parengtas seminaras, patraukliai ir nenuobodžiai supažindinantis su pagrindinėmis Europos Sąjungos institucijomis bei mūsų visų renkamu Europos Parlamentu. Nors Lietuva skaičiuoja jau aštuntus savo narytės ES metus, tačiau nemažai daliai Lietuvos (o taip pat ir kitų ES narių) piliečių susigaudyti ES institucinėse džiunglėse vis dar yra nelengva. Kas yra tas mistiškasis „Briuselis“, kuris nepaliauja siųsti nurodymų Lietuvos valdžios institucijoms? Kuo skiriasi Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybos veikla? Ką veikia piliečių išrinkti Europos Parlamento nariai? Į šiuos klausimus naujajame seminare atsakymų ieškos jo dalyviai, kurie ne tik gilinsis į pateiktą medžiagą ir ES aktualijas, bet ir diskutuos su buvusiais ir esamais Lietuvos europarlamentarais.

Trečiasis pirmojo semestro seminaras, vyksiantis lapkričio 7 – gruodžio 4 dienomis, gilinsis žmogaus teises, jų svarbą demokratijos egzistavimui, problematiką globalioje erdvėje bei atskirose valstybėse. Žmogaus teisių srityje dirbančių specialistų parengtas seminaras kvies studijuoti žmogaus teisių problematikos vystimąsi istorinėje perspektyvoje, susipažindins su pagrindinėmis žmogaus teisių gynimo institucijomis, tarptautiniais dokumentais, diskutuos praktiniais žmogaus teisių klausimais kaip, pavyzdžiui, žmogaus teisių ribojimas pateisinant tai kova su terorizmu, valstybinis moralės reglamentavimas, saugumo ir pilietinių laisvių priešprieša.

„Naujaisiais mokslo metais turime ir dar vieną naujieną – aktyviausius seminaro dalyvius pakviesime į nemokamus savaitgalio trukmės seminarus, kurių metu virtualios diskusijos persikels į apčiuopiamą erdvę, o studentai galės vieni kitiems iš tiesų paspausti rankas. Šie seminarai bus praktinio pobūdžio, paįvairinti aktyviu laisvalaikiu ir gyvomis diskusijomis“, – sako E-akademijos iniciatorė ir koordinatorė Jurgita Choromanskytė.

Visų trijų seminarų nugalėtojai, kaip ir įprasta, bus apdovanoti savaitės trukmės kelionėmis į Europos Parlamentą Briuselyje, taip pat aplankant Čekiją, Vokietiją, Nyderlandus.  Registracija į visus tris pirmojo 2011-2012 mokslo metų semestro E-akademijos seminarus jau prasidėjo ir tęsis visą rugpjūčio mėnesį. Seminarų organizatoriai kviečia pasirinkti dominančius seminarus ir registruotis jau dabar bei užsitikrinti savo vietą studentų tarpe, nes dėl seminarų kokybės dalyvių skaičius yra ribotas.

***

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ – organizacija, skleidžianti liberalias idėjas bei skatinanti jų įgyvendinimą. VšĮ inicijuoja tyrimus reikšmingais visuomeniniais, politiniais, socialiniais klausimais, kuria reformų koncepcijas, organizuoja konferencijas, diskusijas ir viešas paskaitas visuomenei, atlieka sociologines apklausas, remia akademinės literatūros leidybą. Organizacijos dalininkai – dabartinis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, nepriklausomybės akto signataras, politikas dr. Eugenijus Gentvilas.

Parašykite komentarą