Baigusi rudens semestrą e-Akademija jau rikiuoja ateities planus

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ rengiamas virtualių seminarų projektas e-Akademija sėkmingai užbaigė kaip niekada turiningą rudens semestrą. Jo metu surengti net trys skirtingi virtualūs seminarai, o aktyviausi e-akademiečiai pirmą sykį susitiko ne virtualioje aplinkoje. Paskatinta didėjančio susidomėjimo ir gausėjančios projekto bendruomenės, e-Akademija tobulina seminarų platformą ir jau rengia naujų seminarų medžiagą.

Šį rudenį be jau tradicinio e-Akademijos seminaro apie liberalizmą buvo pasiūlytos ir dvi visiškai naujos studijų temos: apie Europos Parlamentą bei apie žmogaus teises. Naujųjų seminarų medžiaga paruošta drauge su šiose srityse dirbančiais specialistais – Europos Parlamento nario L. Donskio biuru, Žmogaus teisių stebėjimo institutu bei LR liberalų sąjūdžio Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės komitetu.

Tiek seminaras apie liberalizmą, tiek naujieji seminarai sulaukė panašaus skaičiaus dalyvių – virš 100 kiekvienas, tad iš viso rudens semestrą e-Akademijoje mokėsi daugiau nei 300 studentų. Žinoma, kaip ir kiekvienoje mokslo įstaigoje, ne visi besimokantys buvo vienodai pažangūs, tačiau studijų e-Akademijoje privalumas – laisvė pasirinkti mokytis tuomet, kai kiekvienam patogiausia, prisėdus prie savo kompiuterio ir nesigraužiant dėl sankcijų neatlikus visų užduočių.

Visgi aktyvumas e-akademijoje atveria naujas galimybes – pirmą kartą projekto istorijoje aktyviausieji studentai buvo pakviesti į savaitgalio dirbtuves Druskininkuose bei Birštone, kur ne tik toliau gilinosi į seminarų tematiką, diskutavo jau ne virtualiai, o „akis į akį“, bet ir kartu su e-Akademijos komanda ieškojo būdų tobulinti seminaro platformą, diskutavo, kokios naujos seminaro temos būtų patraukliausios, pateikė savo vizijas, kokiu keliu toliau turėtų žengti prieš trejus metus gimęs projektas.

„Šis rudens semestras buvo neabejotinai didžiausias šuolis e-Akademijos istorijoje. Jo metu ne tik ėmėme funkcionuoti pagal tikrą akademinį ciklą, pateikėme visiškai naujų seminarų temų, bet, svarbiausia, drauge su e-akademiečiais sukūrėme mūsų bendruomenę, kurioje kiekvieno idėjos ar iniciatyvos gali būti realizuotos“, – sako projekto iniciatorė bei koordinatorė Jurgita Choromanskytė.

Pasak J. Choromanskytės, e-Akademijos kūrėjai itin vertina e-akademiečių norą savo vertingomis įžvalgomis prisidėti prie projekto tobulinimo, jų iniciatyvas patiems imtis naujų seminarų temų rengimo, moderavimo ar administravimo, projekto partnerių paieškos.

Jau dabar žinoma, kad žiemos mėnesius skyrusi seminaro platformos tobulinimo darbams, pavasario semestre e-Akademija pasiūlys naujų seminarų temų: seminaras apie laisvąją rinką rengiamas kartu su Lietuvos laisvosios rinkos institutu, o seminaras apie skaidrumą ir antikorupciją – su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi. Norintys toliau gilintis į žmogaus teisių tematiką bus kviečiami į seminarą apie neapykantos formas, kurį planuojama rengti drauge su Žmogaus teisių stebėjimo institutu.

Tolimesniuose e-Akademijos planuose – peržengti Lietuvos ribas. Šiuo metu svarstomos galimybės rengti seminarus su tarptautinėmis organizacijomis, kurių metu pilietinės visuomenės kūrimo ir demokratijos patirtimi būtų galima pasidalinti su mūsų Rytų kaimynių – Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos – aktyviu jaunimu, nevyriausybinių organizacijų atstovais. e-Akademijos senbuviams taip pat kilo idėjų į projektą įtraukti Lietuvos emigrantus, kurie, gilinantis į seminarų temas, galėtų pateikti savo požiūrį, pasidalinti gyvenimo svetur patirtimi, įsitraukti į e-Akademijos bendruomenę.

***

VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ – organizacija, skleidžianti liberalias idėjas bei skatinanti jų įgyvendinimą. VšĮ inicijuoja tyrimus reikšmingais visuomeniniais, politiniais, socialiniais klausimais, kuria reformų koncepcijas, organizuoja konferencijas, diskusijas ir viešas paskaitas visuomenei, atlieka sociologines apklausas, remia akademinės literatūros leidybą. Organizacijos dalininkai – dabartinis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, nepriklausomybės akto signataras, politikas dr. Eugenijus Gentvilas.

Parašykite komentarą